20 porad dla eleganckiego mężczyzny

Styliści, co prawda, nie są tego absolutnie pewni. Ja w sumie też z nie wszystkimi punktami się zgadzam, ale poczytać warto.

Zapraszam☺

 1. Nie nosimy krawata do koszuli z krótkimi rękawami. Puryści stylowi twierdzą, że koszula z krótkimi rękawami to nie koszula a jakiś bzdurny wymysł. Elegancki mężczyzna zawsze nosi koszulę z długim rękawem, co najwyżej może go pięknie zawinąć do łokcia.
 2. Latem w mieście nosimy długie spodnie z lekkich, przewiewnych tkanin. Szorty lub krótkie spodenki to ubiór na plażę, albo na nadmorskie spacery, ale wieczorem na takie spacery i tak zakładamy długie spodnie.
 3. Kieszonka na piersi w marynarce służy tylko i wyłącznie dla dekoracji. Jest to miejsce na poszetkę (rodzaj chusteczki, ale nie do nosa, hihi), która pięknie dopełni nasz stylowy obraz. Zatem, nie nosimy tam okularów, długopisów, a tym bardziej grzebienia do włosów.
 4. Elegancki mężczyzna nigdy nie nosi w dłoni damskiej torebki. Dżentelmen pomaga damie, nosząc ciężary, a nie jej torebusie.
 5. W restauracji mężczyzna pojawia się bez marynarki, tylko wtedy, gdy go okradli, albo zgubił klucz do swojego mieszkania.
 6. Tylna kieszeń spodni powinna być zawsze pusta.
 7. Marynarka jednorzędowa zapinana jest na środkowy lub górny guzik, dwurzędowa zawsze musi być zapięta.
 8. Skarpetki – wybierajcie dłuższe, najlepiej do kolana, aby nie świecić gołymi łydkami, a co gorsza nie noście za krótkich spodni.
 9. Garnitur wyjściowy – pasek i skarpetki zawsze w jednym i tym samym kolorze, albo w kolorze butów, albo w kolorze spodni. Przy wyjściu na sportowo – jak już wam pasuje i w duszy gra.
 10. Facet z reklamówką w ręku i garnitur? – A fe…
 11. Biżuteria w formie serduszka, znaku zodiaku, inicjałów – mam z tym problem, ale styliści twierdzą, że nie wypada. Chyba się nie zgadzam. Zostawiam do wyboru ☺
 12. Krzyż – jako symbol wiary, powinien być dyskretnie schowany pod koszulą.
 13. Ubrania z emblematami i logo firmy tylko dla średniej kadry kierowniczej i tylko na wystawach, targach, prezentacjach.
 14. Koszule z haftami (ha, ha, ha, no, ale może ktoś takie posiada) – na jarmarkach folklorystycznych.
 15. Spinka do krawata – to już przeżytek.
 16. Lakierki – tylko na wielkie wyjście.
 17. Ciemne garnitury latem? Chyba wolę jaśniejsze w modnych kolorach sezonu.
 18. Jasne buty tylko do jasnego garnituru.
 19. Całowanie kobiet w rękę – jestem, za, ale gdy robicie to z gracją, to wy się schylacie do kobiecej dłoni, wtedy jest to oznaka szacunku, a nie gdy ciągniecie nasze dłonie sobie pod nos.
 20. Kobieta może być doradcą stylu, ale nie ma to jak doradca Mężczyzna z Klasą.