Andrzejki, wywróż sobie przyszłość

Większość z Nas chciałaby poznać swoją przyszłość, wiedzieć co czeka nas w życiu, czy to nowa miłość, a może burzliwy i namiętny romans, szczęście czy nieszczęście.Tego wszystkiego możemy dowiedzieć się właśnie dziś, w nocy z 29-go na 30 listopada w Andrzejki. W tę magiczną noc możemy poznać swoją przyszłość.

Najbardziej znanymi i popularnymi wróżbami tej nocy są: lanie wosku, wąż z butów, serce przekłuwane szpilką, imiona pod poduszką i kubeczki.

Lanie wosku

Ta wróżba polega na przelaniu ciekłego ciepłego wosku przez dziurkę od klucza do miski z zimną wodą, kiedy wosk już zastygnie, rzucamy jego cień na ścianę i to właśnie on powie nam co czeka nas w przyszłości, a dokładniej jego kształt.

Wąż z butów

Każda z nas choć raz zastanawiała się kiedy wyjdzie za mąż i ta wróżba właśnie to może nam powiedzieć. Bierzemy swój but i ustawiamy w kierunku drzwi, następnie kolejna osoba ustawia swój but przed naszym i tak kolejno aż do drzwi. But, który jako pierwszy dojdzie do drzwi wygrywa a panna- jego właścicielka w niedługim czasie wyjdzie za mąż.

Serce przekłute szpilką

Z papieru wycinamy duże serce, po jednej stronie zapisujemy wszystkie znane nam męskie imiona, odwracamy serce tak aby nie było widać imion i szpilką przekłuwamy serce. Chłopak, który zostanie w ten sposób wskazany jest nam pisany.

Imiona pod poduszką

Przed snem w Andrzejki pod poduszkę wkładamy małe karteczki z męskimi imionami , na drugi dzień tuż po przebudzeniu wkładamy rękę pod poduszkę i losujemy jedno z imion, imię w ten sposób wylosowane w niedługim czasie zacznie dla nas więcej znaczyć.

Kubeczki

Do tej wróżby potrzebujemy cztery kubeczki, monetę, klucz, pierścionek i kostkę cukru. Pod każdym z kubeczków umieszczamy jeden przedmiot i wybieramy. Moneta oznacza bogactwo, klucz przeprowadzkę, pierścionek zamążpójście, a kostka cukru symbolizuje słodkie i dostatnie życie.