Czy da się zarobić na klikaniu?

Można by na pytanie z tematu odpowiedzieć “tak” albo “nie”, wszystko jest uzależnione od wyboru firmy w jakiej zdecydujemy się założyć konto. Prześledźmy więc jakie opcje mamy do wyboru:

  • Systemy PTP (ang. paid to promote),
  • Systemy PTC (ang. paid to click),
  • Inne systemy łączące obydwa powyższe lub wymagające innych czynności.

Punkt pierwszy to głównie programy zagraniczne wymagające od nas zainstalowania małych programów, które wyświetlają reklamy w formie wyświetlających się banerków podczas naszej pracy na komputerze. W teorii wygląda to tak, że uruchamiamy zainstalowany program i w tym samym czasie normalnie użytkujemy komputer. Podstawowa zasada jest taka, że nie możemy minimalizować okienka z reklamami, gdyż wtedy pieniążki nie będą naliczane. Jak mogą kształtować się zarobki? W tego typu programach można zarobić od 1 centa do nawet kilkudziesięciu dolarów dziennie. Wszystko jest uzależnione od tego, w którym programie się zarejestrujemy. Można być użytkownikiem kilku takich programów, ale wtedy zwykłe przeglądanie internetu będzie drogą przez mękę, że nie wspominając obciążenia dla naszego łącza, więc jeśli jest słabe to odradzamy tego typu rozwiązanie.
Punkt drugi to bardzo popularne zagraniczne serwisy, ale znajdzie się kilka i naszych rodzimych. Każdy system PTC polega na klikaniu w linki reklamowe, za które dostajemy ułamkowe części groszy/centów. Dorabianie się na tych systemach wymaga od nas czasu i systematyczności, a i to nie daje nam gwarancji sukcesu. Potrzeba nie tylko dużej ilości linków reklamowych, a tych mamy ograniczoną ilość dziennie, ale również ogromnej liczby tzw. poleconych, czyli osób, które zapisują się do danego programu z naszego linku polecającego.
Trzecia grupa to systemy łączące techniki występujące w dwóch powyższych punktach, czyli płacenie za przejaw jakiejś naszej aktywności np. granie w określoną grę, bądź umieszczanie reklam na swojej stronie internetowej, w które będą klikały osoby ją odwiedzające, co spowoduje naliczanie nam wynagrodzenia. Niestety w grach również występuje system poleconych, a wyświetlanie reklam na naszej stronie internetowej może doprowadzić nas do zadania sobie pytania “jak zwiększyć ruch na stronie i jak zachęcić innych do klikania w reklamy?” co może wygenerować dodatkowe koszty, których nie przewidzieliśmy na początku.
Podsumowując, na klikaniu trudno o godziwy zarobek, ale nie jest on niemożliwy. W myśl zasady, że póki nic nie włożysz to nic nie wyjmiesz, to po zapisaniu się do którejkolwiek z przedstawionych grup programów, powinniśmy zapewnić sobie bardzo dużo poleconych, najlepiej na kilku poziomach i dopiero wtedy można by powiedzieć, że interes zaczyna się kręcić. Jednakże jeśli ktoś mówi nam, że zbił majątek na tych programach to jego gadanie możemy włożyć między bajki. Należy również pamiętać, że większość z tych programów wymaga od nas założenia konta np. na PayPal, bo w przeciwnym razie nie dostaniemy ani złotówki. Większość z nich ma również ustalone limity do wypłaty, których osiągnięcie zajmuje sporo czasu. Zastanów się więc lepiej czy aby chcesz się w to bawić.
Pamiętajcie, że powyższy artykuł nie wyczerpuje tematu i zachęcamy do samodzielnego poszukiwania “prawdy objawionej” i dzielenia się z nami Waszymi spostrzeżeniami i uwagami.

Zapraszamy na kolejny artykuł już niedługo.