Kodeks honorowy kota

 1. Kot ma obowiązek chronić człowieka przed roślinami doniczkowymi.
 2. Kot ma obowiązek trzymać swojego człowieka w formie, nieustannie zmuszając go do przemieszczania się po mieszkaniu, nachylania się, zginania, podnoszenia z podłogi myszek, długopisów, zabawek, gumek do włosów itp.
 3. Kot ma obowiązek mocno trzymać w zębach długopis lub ołówek, gdy człowiek pisze coś na kartce.
 4. Kot ma obowiązek stale przeprowadzać kontrolę w lodówce, nawet jeśli człowiek tego nie chce. Jeśli człowiek nie chce, to znaczy, że w lodówce schowane jest coś takiego, co koniecznie trzeba znaleźć.
 5. Kot ma obowiązek być zawsze modnym. Jeśli nastąpiła moda na DVD, Blue Ray itp., to znaczy, że kot ma być na czasie i ma obowiązek zapoznania się z nowym sprzętem w domu. Rozumie się przez to, że musi sprawdzić każdy kabel, każde mocowanie do ściany i musi wiedzieć, po co jest ten niebieski przewód.
 6. Kot w nocy, co godzinę, ma obowiązek sprawdzić, czy aby pod kołdrę do jego człowieka nie wpełza jakaś zaraza w typie żmii.
 7. Kot ma obowiązek zawsze być w formie by wystąpić w cyrku. Dlatego też musi codziennie urządzać sobie slalom między fotelem a kanapą, skakać z firanki na podłogę i odwrotnie. Skoki na żyrandol mile widziane.
 8. Kot ma obowiązek pamiętać, że uszy człowiek nie zawsze myje przed snem, zatem gdy człowiek układa się do spania, kot musi mu pomóc i je dokładnie wylizać.
 9. Kot ma obowiązek pomagać człowiekowi słać łóżko. Musi zawsze sprawdzić, czy pod prześcieradłem nie ukryła się jakaś paskuda.
 10. Kot ma zawsze pamiętać, że spanie to zwykła strata czasu, zatem gdy zobaczy śpiącego człowieka, ma natychmiast go obudzić skokiem z półki nad łóżkiem na jego brzuch, a lepiej na głowę.
 11. Kot ma obowiązek chronić człowieka przed złymi snami. Gdy kot zauważy, że człowiek wierci się na łóżku, ma obowiązek natychmiast położyć się mu na głowie i odganiać niedobre sny.
 12. Kot powinien oduczyć człowieka chrapania. Gdy usłyszy, że człowiek chrapie ma natychmiast zatkać mu nos swoją łapeczką albo puszystym ogonkiem.
 13. Kot ma obowiązek codziennie przypominać człowiekowi, że kto rano wstaje temu Pan Bóg daje. Im wcześniej, zatem, tym więcej się dostanie i kotu.
 14. Kot ma obowiązek sprzątać mieszkanie na mokro. Najlepiej, gdy odnajdzie mokrą gąbkę na umywalce i ściągnąwszy ją na podłogę przejedzie się nią wzdłuż całego korytarza. Dobrze, gdy ją rozdrobni w zębach. Efekt murowany!
 15. Kot ma obowiązek dzielić się z człowiekiem wszystkim, co ma. Szczególnie swoim futrem. Zatem ma oddawać swoje kłaczki by człowiek zrobił z nich poduszkę albo sweter.
 16. Kot ma obowiązek śpiewać człowiekowi kocie arie, szczególnie nad ranem. Nawet, jeśli ze śpiewaniem jest na bakier.
 17. Kot ma obowiązek zawsze sprawdzić, czemu szafa albo szuflada są zamknięte.
 18. Kot ma obowiązek wiedzieć, co jest w każdej torebce, woreczku, pudełku. Najlepiej, gdy osobiście tam wejdzie i sprawdzi czy jest tam wygodnie.
 19. Kot ma obowiązek wycierania kurzu w najbardziej niedostępnych miejscach w domu.
 20. Kot ma obowiązek spać na człowieku, jego rodzinie i znajomych.

Tłumaczenie własne kobietatoja.pl
Źródło: http://kononov-varvar.livejournal.com/237048.html