Makijaż trendy zima 2017

Dzisiaj coś z zagranicy ☺ Od dawna Słowianki uważane są za jedne z najpiękniejszych kobiet na świecie. Rosjanki to też Słowianki. Dzisiaj zajrzymy do rosyjskiego internetu i sprawdzimy jaki makijaż na sezon jesień 2016 – zima 2017 wybierają nasze sąsiadki zza Buga.
Makijaż jest ważnym elementem stylizacji. Nieważne, jak piękne macie na sobie ciuchy, bez odpowiednio dobranego make up-u wasz obraz będzie niepełny. I tak, co nowego w trendach makijażowych, czytajcie dalej :

Błyszcząca zdrowa skóra – jeszcze nie tak dawno wszelkiego rodzaju błyszczenia skóry starano się unikać za wszelką cenę przy pomocy różnego rodzaju chusteczek matujących, środków pielęgnujących skórę z elementem jej matowienia. Ba, nawet puder był matujący. A teraz pojawił się nowy trend tzw. mokrej skóry z efektem lekkiego błysku. Taki makijaż wygląda świeżo, naturalnie i stylowo i nic w tym dziwnego, że zagościł na trwale na pokazach znanych projektantów a teraz ma szansę wyjść na ulice. Makijaż ten jest uniwersalny i można go zastosować zarówno na dzień jak i na wyjście wieczorem. Świecąca naturalnym blaskiem skóra pozwala podkreślić naturalne piękno i zdrowie naszej skóry oraz pokazać jak naprawdę o nią dbamy. Na pierwszy rzut oka makijaż ten jest bardzo łatwy w wykonaniu, jednakże jest kilka zasad, których trzeba przestrzegać przy jego wykonaniu.

błyszcząca zdrowa skóra

Modny makijaż w stylu nude – w ciągu kilku ostatnich sezonów projektanci zgadzają się w jednym punkcie ze sobą, że zadbana, zdrowa skóra, długie rzęsy i lekko podmalowane usta zdecydowanie upiększają każdą kobietę. Błyszczące oczy i miękkie usta najbardziej naturalnie wyglądają właśnie w stylu nude. Na niektórych pokazach modelki wyglądają tak, jakby dopiero, co wróciły ze spaceru nad morzem i w ogóle nie potrzebowały żadnych kosmetyków upiększających. Zaznaczyć jednak trzeba, że aby otrzymać efekt maksymalnej naturalności trzeba poświęcić mu niemało czasu. Taki make up będzie wyglądał idealnie, tylko, gdy nasza skóra jest gładka i gdy mamy zadbane brwi. A do tego konieczna jest odpowiednia codzienna pielęgnacja skóry i zastosowanie środków tonizujących oraz odpowiednich podkładów. Nieładne kręgi pod oczami, drobne przebarwienia na twarzy czy też inne niedoskonałości trzeba koniecznie dobrze zamaskować, aby nie osiągnąć efektu odwrotnego do zamierzonego.

makijaż nude

Modne smoky eyes – klasyczna technika nanoszenia make up-u, która ma na celu otrzymanie „przydymionych oczu” nadal jest szeroko stosowana, ze względu na jej uniwersalność i wspaniałe efekty dopasowane do różnych sytuacji. Technika ta stale się rozwija i dzisiaj możemy już zauważyć, że kolorystyczna gama dla przydymionych oczu jest znacząco większa i dopuszcza się w zasadzie dowolne łączenie cieni i tonów, tak by tylko pasowały do konkretnego typu urody. W tym sezonie cieniowanie smoky eyes można stosować zarówno horyzontalnie na powierzchni ruchomej powieki, jak i pionowo, a także zaczynając od centrum powieki. Chociaż mamy pełną swobodę w doborze koloru cieni, to i tak większość wizażystów dla smoky eyes i tak wykorzystuje szare i brązowe tony.

Modne kreski –odpowiednie spojrzenie lwicy, zdobywczyni świata łatwo jest uzyskać przy pomocy namalowanej odpowiednio kreski. W sezonie jesień –zima 2016-2017 kreska będzie dużo bardziej agresywna i wyrazista. Można zastosować różne techniki malowania kresek. Szerokie i podniesione w kierunku skroni mogą być zarówno pojedyncze jak i podwójne. Jako tendencję należy zauważyć możliwość samodzielnego rysowania kocich oczu z jednoczesnym akcentowaniem ust przy pomocy pomadki w kolorach wina, śliwki, czerwono-brązowych tonacjach.

Modne oczy lalki – do malowania oczu proponujemy zastosować dwa wyraziste kolory, np. różowy i zielony, albo różowy i niebieski. Kolor proponujemy dobrać w zależności od sytuacji, stroju i własnych upodobań. Na ruchomą powiekę nanosimy cienie w zimnych tonach, a pod łukiem brwiowym – w ciepłej tonacji. Miejsce zetknięcia należy dobrze wytuszować. Koniecznie należy pamiętać o kresce, która otworzy nam oko, powiększy je i stworzy iluzję nieruchomości. Kreskę nanosimy cienką linią wzdłuż linii rzęs na górnej powiece. Aby stworzyć efekt lekkiego zdziwienia, należy zakończyć ją pod ostrym kątem. Aby zwiększyć objętość rzęs należy je za każdym razem przypudrować przed naniesieniem warstwy tuszu. Rzęsy nie mogą się zlepiać. Absolutnie nie! Koniecznie trzeba je rozczesać.


Modny efekt „metallic” – na międzynarodowych wybiegach pomimo wyżej wymienionych trendów makijażowych, można zauważyć i taki wariant make up’u. Stosowany głównie wtedy, gdy rzeczywiście trzeba „błysnąć”. Taki obraz można stworzyć właśnie przy pomocy makijażu „metallic” stosując metalizujące cienie. Mądrze dozując cienie makijaż w tym stylu nadaje się zarówno na dzień jak i na wieczór. Odcień metalizujących cieni należy dobierać w kontraście do koloru oczu. Należy pamiętać o wcześniejszym przygotowaniu twarzy, wyrównać ton skóry, jeśli to konieczne dokonać korekcji owalu, nawet zastosować róż na policzkach

Modne usta w sezonie jesień- zima 2016-2017 – w tym sezonie wizażyści dla naszych ust przygotowali same niespodzianki. Na przykład znów wraca zapomniany na kilka sezonów kolor czerwonej pomadki, wraca makijaż hombre i na koniec triumfalnie wraca blask ust. Koniec z matowymi pomadkami. I tak, klasyczna czerwona nasycona w kolorze szminka pomoże kobiecie stać się prawdziwa femme fatale, taką w stylu dawnego, starego Hollywood.

Czerwona szminka zniknęła ze sceny na kilka sezonów ustąpiła swoje miejsce odcieniom pomarańczowego i innym alternatywnym kolorom. Teraz pora na czerwień! Naturalne zaś kolory pomadek o kolorach zbliżonych do koloru ust nadal podkreślają wrażliwość i piękno oczu, gdy oczy grają pierwsze skrzypce w naszym look’u.

czerwone usta

Modny makijaż dla brwi – taki mały szczegół w obrazie kobiety. Kiedyś nie zwracano na nie uwagi, dziś czasy się zmieniły. Brwi są profesjonalnie korygowane, malowane, tuszowane, wyrównywane…

brwi

Ładne, zadbane brwi świadczą o tym, że kobieta dba o siebie
żródło: http://makataka.ru/beauty/14509-novinki-modnogo-makiyazha-sezona-osen-zima-2016-2017.html
Tłumaczenie własne: kobietatoja.pl