O tym czego nie warto nosić na sobie w samolocie…

Latamy samolotem!

W dobie tanich biletów na przeloty samolotowe ten rodzaj transportu staje się coraz bardziej popularnym i statystycznie nadal jest jednym z najbezpieczniejszych.

Czeka Cię podróż samolotem i nie masz pojęcia, co na siebie włożyć?  Poradzimy Ci jak ten problem rozwiązać. Zaczniemy od tego, czego nie wypada, albo wręcz nie wolno, zakładać do samolotu.

Perfumy

Jak każda kobieta, też uwielbiam dobrze pachnieć, ale… No właśnie, wnętrze samolotu to mała, ciasna, zamknięta przestrzeń. W samolocie należy unikać ostrych, ciężkich, duszących zapachów. Pamiętaj, że nie jesteś sama. Tobie może i pasuje taki zapach, ale co jeśli pasażer obok Ciebie ma alergię? Albo, co gorsze astmę?

Zbyt ciasna odzież

Ja wiem, że zawsze chcesz wyglądać obłędnie, rozumiem, że chcesz się pochwalić wysportowaną sylwetką, ale czy koniecznie w samolocie? Jeżeli lecisz w podróż służbową i od razu po wyjściu z samolotu masz spotkanie biznesowe, to wybór ubioru jest raczej oczywisty. Mundurek korporacyjny i wewnętrzny regulamin firmy wybierze strój za Ciebie. Jedyne, co możesz zmienić to zapewne wysokość obcasa. Do samolotu wybierz ten niższy i stabilniejszy. Szpilki wrzuć do bagażu podręcznego. Gdy podróż trwa powyżej 4 godzin, nie zakładaj obcisłych rzeczy, szczególnie np. skórzanych legginsów, albo wąskich spodni i zbyt ciasnych rurek. Zbyt ciasna odzież może podnieść ryzyko zakrzepu żył. Długotrwały ucisk na żyły np. pod kolanem (bo mamy zgięte nogi) przeszkadza w normalnym krążeniu krwi. Staraj się mieć na sobie luźną odzież a także często wstawać, spacerować po samolocie.

Niewygodna, ekstrawagancka…

Upss, super modny kombinezon to nie jest dobry pomysł. Suwaki, milion malutkich guziczków? Stanowcze nie!  Pamiętaj, że toaleta w samolocie to najmniejsze z możliwych pomieszczeń. Nie ma tam miejsca na przebieranki. Ja wiem, że jesteś wygimnastykowana jak małpa, że dasz radę! Tylko, po co sobie utrudniać życie.

Biżuteria i metalowe ozdoby

Czasem zdarza się tak, że służby bezpieczeństwa lotniska poproszą o zdjęcie butów na grubej platformie, z wysoką cholewką, z metalowymi zamkami, łańcuszkami, z podkuciem. Szpilki też są na liście podejrzanych, bo podobno w obcasie można by coś przemycić. Ok, ich prawo. Zdejmujesz bez gadania i stoisz boso na zimnej podłodze. Mało przyjemne!  A jeżeli masz na sobie np. sweterek z nitką metalizowaną, albo ozdobiony milionem błyszczących pajecików, kryształków i też go każą Ci zdjąć, a pod spodem masz tylko bieliznę? No! Brawo Ty! Dlatego właśnie lepiej unikać takiego ubrania.

Ubranie na lato.

Tutaj zima, a tam dokąd lecisz lato. Zazdroszczę! Chcesz, więc jakoś lżej się ubrać do samolotu, aby nie ciągnąć ze sobą grubych kurtek, swetrów, płaszcza. Pamiętaj tylko, że w samolocie może być chłodno, bo działa klimatyzacja. Nie zawsze też stewardesy mają kocyki czy pledy do okrycia. Lepiej jednak mieć ze sobą coś cieplejszego.

Szkła kontaktowe

Powietrze w samolocie jest zazwyczaj suche, wilgotność może wynosić tylko 20%. To mało i może spowodować, że soczewki wyschną i podrażnią oko. Lepiej zabrać ze sobą okulary.

Czasem oczywiście zdarzają się i takie sytuacje, że nie pozwolą Ci wejść na pokład samolotu, bo masz zbyt głęboki dekolt, napis na koszulce obraża jakąś grupę społeczną itp. może i nie mieli prawa tak postąpić, ale czyż nie lepiej unikać takich sytuacji?  Zdrowy rozsądek to podstawa! Życzymy przyjemnego lotu!